Poradnik

Wiosenne porządki – też je odkładasz?

wiosenne porządki warszawa

Wiosenne porządki

Najtrudniej zacząć – te słowa dotyczą wielu aspektów życia codziennego, a porządków szczególnie. Zwłaszcza tych odkładanych od miesięcy. Niestety, przekładanie spraw, którymi prędzej czy później trzeba będzie się zająć, wisi nad nami jak cień, przez co konieczność ich realizacji staje się jeszcze bardziej frustrująca. Też stosujesz te wymówki, aby tylko nie zacząć wiosennych porządków?

Nie mam czasu

Doba wypełniona obowiązkami od świtu do nocy to codzienność wielu z nas. Bycie zajętym jest dobrze widziane. Dzięki temu można powiedzieć, że ma się tyle na głowie, że na nic innego nie wystarcza czasu. Nawet na odpoczynek, a co dopiero na porządki na strychu, w piwnicy czy garażu. Czy jest na to jakiś sposób? Jest – sprawdzony wielokrotnie. Weź do ręki kalendarz, długopis i telefon. Zadzwoń do nas, umów się na opróżnianie piwnic i strychów, a potem ciesz się uporządkowaną przestrzenią.

Wiele rzeczy na pewno mi się jeszcze przyda

Z rzeczami jest podobnie jak z ubraniami – jeśli nie nosisz czegoś od roku, szansa na to, że jeszcze to założysz, jest znikoma. Podejrzewamy, że nawet nie wiesz, co dokładnie znajduje się w twojej piwnicy lub na strychu. Nie wspominając o tym, że nie masz pojęcia, gdzie tego szukać. Jeśli czytając te słowa, ze zrozumieniem kiwasz głową, to znak, że już czas na wiosenne porządki.

Właściwie nie używam tych pomieszczeń – po co je sprzątać?

Jest to argument, z którym moglibyśmy się częściowo zgodzić, ale jednak tego nie zrobimy. Powód jest prosty. Porządek na strychu i w piwnicy służy przede wszystkim tobie i rzeczom, które przechowujesz… w domu lub mieszkaniu. Na pewno zdarzyło ci się pomyśleć, że zimowe ubrania, które zajmują w szafie najwięcej miejsca, można by przenieść na strych lub do piwnicy. Podobnie ciepłe koce, kołdry czy ozdoby, które w czasie zimy mają rację bytu, ale wiosną już nie. Uporządkowane strychy i piwnice ułatwiają przechowywanie w domu – wyniesione rzeczy, których aktualnie nie używasz, dają przestrzeń i sprawiają, że czujesz się lepiej.

opróżnianie piwnic warszawa

Sprzątanie metodą KonMari – posprzątaj dom i uporządkuj swoje życie!
Sterta niepoukładanych ubrań w garderobie, niepotrzebna makulatura zalegająca w szafce, meble, które ograniczają naszą przestrzeń… Brzmi znajomo? To znak, że raz na zawsze należy się pozbyć niepotrzebnych przedmiotów.
Zobacz więcej
Ile rzeczy potrzebujesz do szczęścia?
Czasami wystarczy wyjść na spacer, żeby zobaczyć wypełnione po brzegi śmietniki. Wyrzucamy stare płaszcze i buty, płyty DVD z koncertem ulubionego zespołu, książki, a nawet meble, pościel i sprzęty AGD. To dobrze, że pozbywamy się tego, co nam nie służy. To stwierdzenie prowadzi
Zobacz więcej
Dlaczego warto zrobić porządki jesienią?
Pozbądź się przydasiów jesienią W tym roku jesień zaskoczyła nas znienacka – jednego dnia było prawie 30 stopni, kolejnego już tylko 13. I choć wiele osób zdążyło już ogłosić, że właśnie nadszedł czas ciepłego koca, gorącej herbaty i wciągających seriali na Netflixie
Zobacz więcej