Poradnik

Opróżnianie mieszkań, czyli 3 powody, dla których warto przestać odkładać porządki

Opróżnianie mieszkań

Bałagan w domu to bałagan w głowie – kto z nas chociaż raz nie słyszał tych słów? Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Równie trudno jest nie mieć poczucia winy, kiedy okazuje się, że nasze domy z przytulnych miejsc do życia stały się miejscami, w których gromadzimy przedmioty. Jak się pozbyć poczucia przytłoczenia bałaganem i dlaczego warto zrobić to jak najszybciej?

OPRÓŻNIANIE MIESZKAŃ I GARAŻY – SZYBCIEJ NIŻ MYŚLISZ

Szuflady w salonie? A może piwnica, strych albo garaż? Gdzie masz najwięcej rzeczy, które do niczego Ci nie służą lub przechowujesz je tylko dlatego, bo masz nadzieję, że jeszcze kiedyś się przydadzą? Zamiast odkładać porządki z obawy, że opróżnianie strychów lub czyszczenie piwnic zajmie mnóstwo czasu, weź sprawy w swoje ręce i skontaktuj się z nami. Przekonasz się, jak szybko odzyskasz ład w swoim otoczeniu.

CZYSZCZENIE STRYCHÓW I PIWNIC – CO ZYSKASZ, KIEDY PRZESTANIESZ ODKŁADAĆ PORZĄDKI NA PÓŹNIEJ?

  1. Przestrzeń na to, czego naprawdę potrzebujesz

Opróżnianie mieszkań ze zbędnych rzeczy to sztuka rezygnacji z konieczności posiadania. Otaczając się mnóstwem przedmiotów, zmniejszasz przestrzeń wokół siebie. Gdy pozbędziesz się nadmiaru rzeczy, zrozumiesz i poczujesz znaczenie słów „mniej znaczy więcej”.

  1. Czas

Kiedy znalezienie potrzebnych rzeczy zajmuje tylko chwilę, bo wszystkie mają swoje określone miejsce, życie naprawdę staje się prostsze. Nie wierzysz? Zanim zdecydujesz się na opróżnianie garażu, likwidację strychu lub gruntowne czyszczenie piwnicy, pomyśl, ile czasu tracisz, kiedy miotasz się w ciągłym przekładaniu tych samych przedmiotów z miejsca na miejsce. Każdą minutę, którą na to trwonisz, możesz spędzić o wiele przyjemniej.

  1. Więcej energii, mniej stresu

Próby odnalezienia się w nadmiarze rzeczy kosztują. I choć nie da się określić, ile na nie „wydajesz”, możesz nam wierzyć na słowo – za każdym razem przepłacasz. To energia jest zasobem, w który warto trzeba (i warto!) inwestować.

Zrób porządek, a poczujesz, jak jedną decyzją poprawisz jakość swojego życia.

Sprzątanie metodą KonMari – posprzątaj dom i uporządkuj swoje życie!
Sterta niepoukładanych ubrań w garderobie, niepotrzebna makulatura zalegająca w szafce, meble, które ograniczają naszą przestrzeń… Brzmi znajomo? To znak, że raz na zawsze należy się pozbyć niepotrzebnych przedmiotów.
Zobacz więcej
Ile rzeczy potrzebujesz do szczęścia?
Czasami wystarczy wyjść na spacer, żeby zobaczyć wypełnione po brzegi śmietniki. Wyrzucamy stare płaszcze i buty, płyty DVD z koncertem ulubionego zespołu, książki, a nawet meble, pościel i sprzęty AGD. To dobrze, że pozbywamy się tego, co nam nie służy. To stwierdzenie prowadzi
Zobacz więcej
Dlaczego warto zrobić porządki jesienią?
Pozbądź się przydasiów jesienią W tym roku jesień zaskoczyła nas znienacka – jednego dnia było prawie 30 stopni, kolejnego już tylko 13. I choć wiele osób zdążyło już ogłosić, że właśnie nadszedł czas ciepłego koca, gorącej herbaty i wciągających seriali na Netflixie
Zobacz więcej