Poradnik

Opróżnianie mieszkań, czyli 3 powody, dla których warto przestać odkładać porządki

Opróżnianie mieszkań

Bałagan w domu to bałagan w głowie – kto z nas chociaż raz nie słyszał tych słów? Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Równie trudno jest nie mieć poczucia winy, kiedy okazuje się, że nasze domy z przytulnych miejsc do życia stały się miejscami, w których gromadzimy przedmioty. Jak się pozbyć poczucia przytłoczenia bałaganem i dlaczego warto zrobić to jak najszybciej?

OPRÓŻNIANIE MIESZKAŃ I GARAŻY – SZYBCIEJ NIŻ MYŚLISZ

Szuflady w salonie? A może piwnica, strych albo garaż? Gdzie masz najwięcej rzeczy, które do niczego Ci nie służą lub przechowujesz je tylko dlatego, bo masz nadzieję, że jeszcze kiedyś się przydadzą? Zamiast odkładać porządki z obawy, że opróżnianie strychów lub czyszczenie piwnic zajmie mnóstwo czasu, weź sprawy w swoje ręce i skontaktuj się z nami. Przekonasz się, jak szybko odzyskasz ład w swoim otoczeniu.

CZYSZCZENIE STRYCHÓW I PIWNIC – CO ZYSKASZ, KIEDY PRZESTANIESZ ODKŁADAĆ PORZĄDKI NA PÓŹNIEJ?

  1. Przestrzeń na to, czego naprawdę potrzebujesz

Opróżnianie mieszkań ze zbędnych rzeczy to sztuka rezygnacji z konieczności posiadania. Otaczając się mnóstwem przedmiotów, zmniejszasz przestrzeń wokół siebie. Gdy pozbędziesz się nadmiaru rzeczy, zrozumiesz i poczujesz znaczenie słów „mniej znaczy więcej”.

  1. Czas

Kiedy znalezienie potrzebnych rzeczy zajmuje tylko chwilę, bo wszystkie mają swoje określone miejsce, życie naprawdę staje się prostsze. Nie wierzysz? Zanim zdecydujesz się na opróżnianie garażu, likwidację strychu lub gruntowne czyszczenie piwnicy, pomyśl, ile czasu tracisz, kiedy miotasz się w ciągłym przekładaniu tych samych przedmiotów z miejsca na miejsce. Każdą minutę, którą na to trwonisz, możesz spędzić o wiele przyjemniej.

  1. Więcej energii, mniej stresu

Próby odnalezienia się w nadmiarze rzeczy kosztują. I choć nie da się określić, ile na nie „wydajesz”, możesz nam wierzyć na słowo – za każdym razem przepłacasz. To energia jest zasobem, w który warto trzeba (i warto!) inwestować.

Zrób porządek, a poczujesz, jak jedną decyzją poprawisz jakość swojego życia.

Jaki jest czas rozkładu śmieci?
Spis treści: Które śmieci rozkładają się najdłużej? Aluminium Tworzywa sztuczne Rozkład odpadów pochodzenia naturalnego Czynniki wpływające na tempo rozkładu odpadów Ludzkość produkuje odpady w bardzo szybkim tempie. Wynika to głównie z postępującego rozwoju technologicznego. Wiele śmieci można ponownie wykorzystać, a inne trzeba
Zobacz więcej
Jakie kolory do segregacji śmieci?
Spis treści: Kolory pojemników do segregacji śmieci Papier Tworzywa sztuczne i metalowe Szkło Bio Odpady zmieszane Oznaczenia śmietników Właściwa i precyzyjna segregacja śmieci jest pierwszym krokiem do wprowadzenia w nawyk ekologicznego stylu życia. Stosowanie się do wyznaczonych zasad jest obowiązkiem, który dotyczy
Zobacz więcej
Co zrobić ze starą kanapą lub łóżkiem?
Spis treści: Profesjonalny wywóz mebli Recykling mebli Dlaczego warto zdecydować się na recykling mebli? Wprowadzenie się do nowego mieszkania z rynku wtórnego może wiązać się z koniecznością wysprzątania go. Rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu w wielu przypadkach wymaga pozbycia się starych, zniszczonych
Zobacz więcej
Zadzwoń do nas

 

Skontaktuj się z nami!

 

Wszystkie usługi wyceniamy indywidualnie - prosimy o kontakt