Poradnik

Co zrobić ze starą kanapą lub łóżkiem?

Spis treści:

Profesjonalny wywóz mebli
Recykling mebli
Dlaczego warto zdecydować się na recykling mebli?

Wprowadzenie się do nowego mieszkania z rynku wtórnego może wiązać się z koniecznością wysprzątania go. Rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu w wielu przypadkach wymaga pozbycia się starych, zniszczonych i nieużytecznych mebli, które pozostały po poprzednim właścicielu. Stara kanapa, kredens znacznych rozmiarów, dwudrzwiowa czy wielka szafa nie mogą być wyrzucone po prostu do kosza. Już ich wyniesienie staje się problematyczne, z uwagi na wielkość i ciężar mebli.Opróżnianie mieszkań z takiego wyposażenia to usługa, którą świadczy nasza wyspecjalizowana firma. Posiada ona odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także posługuje się sprzętem, który ułatwia realizację takiego zadania.

Profesjonalny wywóz mebli

Wiele remontów, a także adaptacji mieszkań i domów wymaga przeprowadzenia konkretnych prac. Położenie nowych tynków i gładzi gipsowych, zmiana lokalizacji ścianek działowych, malowanie i nie tylko wymagają opróżnienia pomieszczeń z wszelkich mebli. W takim przypadku warto zorganizować profesjonalny wywóz mebli. Firma Raflen jest w stanie wykonać taką usługę sprawnie i szybko. Doświadczeni pracownicy poradzą sobie z każdym „gabarytem”, zajmą się również ich wyniesieniem z mieszkania czy domu. W sposób zgodny z prawem dokonają utylizacji wszystkich elementów. Dzięki temu nie ucierpi środowisko naturalne. Warto pamiętać, że samodzielne pozbycie się przedmiotów o znacznej wadze i wielkości jest kłopotliwe. Może zająć wiele czasu i przysporzyć kłopotów zdrowotnych.

Wprowadzając się do nowej lokalizacji, często zastanawiamy się, co zrobić ze starą kanapą. Problem taki stwarza również wymiana dotychczasowych elementów wyposażenia. Zakup nowych mebli powoduje, że trzeba pozbyć się tych, które mają być zastąpione nowymi modelami. W wielu przypadkach są to jeszcze całkiem sprawne sprzęty, które szkoda wyrzucić. Nie powinny trafić na śmietnik ani do kontenera, lecz mogą jeszcze posłużyć nowym właścicielom.

Recykling mebli

Meble, które nie nadają się do dalszego użytkowania, są na ogół wyrzucane. Dzieje się tak również w przypadku odświeżenia umeblowania lub wystroju mieszkania, domu czy biura. Jeśli nie uda się sprzedać poszczególnych sprzętów innym osobom, często ma miejsce utylizacja mebli. Stara wersalka, biurko czy szafa może być odebrana przez wyspecjalizowaną firmę i przygotowana do przetworzenia. Specjalistyczny recykling jest w takim przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem. 

Zużytych i zepsutych mebli nie wolno wywozić do lasu, palić ani wywozić na wysypisko śmieci. Warto pamiętać, że meble rzadko składają się z czystego drewna, metalu oraz naturalnych tkanin. Ich poszczególne elementy nie rozłożą się samoistnie w środowisku. Do ich produkcji użyto zapewne wielu substancji chemicznych, takich jak kleje, lakiery, czy sztuczne wypełnienia. Ich spalenie mogłoby wiązać się z uwolnieniem do atmosfery wielu szkodliwych substancji, które są groźne dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Co zatem zrobić z takimi meblami? Można je umieścić w specjalnym kontenerze na odpady wielkogabarytowe. Za taki pojemnik trzeba jednak zapłacić, a wcześniej zamówić go w przedsiębiorstwie, które świadczy takie usługi. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania profesjonalnej firmie, która zajmie się również wyniesieniem „gabarytów” z mieszkania. Doświadczeni pracownicy przetransportują odpady w wyznaczone miejsce. Tam dokonają demontażu oraz segregacji poszczególnych elementów. Właściciel mieszkania otrzyma natomiast dokument potwierdzający zgodny z prawem odbiór starych mebli.

Dlaczego warto zdecydować się na wywóz mebli?

Stare łóżko, biurko czy kanapa są rozbierane na części, które podlegają drobiazgowemu sortowaniu. Są one dzielone na elementy metalowe, plastikowe, szklane oraz drewniane. Jeśli tylko jest to możliwe, poddaje się je specjalistycznej obróbce, która pozwala na ponowne wykorzystanie jako surowca. Dzięki temu ma miejsce znaczna redukcja ilości odpadów, które zanieczyszczają środowisko. Ograniczeniu ulega również zużycie kolejnych zasobów naturalnych.

Elementy drewniane stanowią szczególnie cenny materiał. Każda tona odzyskanego drewna umożliwia redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o około dwie tony. To również sposób na zmniejszenie skali wycinki zdrowych drzew. Detale drewniane selekcjonuje się na takie, których skład jakościowy jest znany oraz na takie, z których można wykonać zrębki, wióry oraz płyty MDF. Odrębną grupą odpadów jest złom drzewny, a więc elementy zanieczyszczone środkami ochrony drewna, takimi jak lakiery i impregnaty. W tym ostatnim przypadku dochodzi do ich spalenia w przeznaczonych do tego instalacjach. Stanowią one zatem surowiec energetyczny.

Wywóz mebli warto powierzyć profesjonalnej firmie, która zajmuje się utylizacją mebli biurowych, domowych i elementów wyposażenia innych lokali. Jesteśmy w stanie wynieść odpady, załadować na pojazd i wywieźć je w odpowiednie miejsce. Zajmujemy się również odzyskiwaniem elementów, które można przetworzyć i dać im drugie życie. Skorzystanie z usług takiego przedsiębiorstwa pozwala oszczędzić czas i szybciej cieszyć się odnowionym wnętrzem.

Jaki jest czas rozkładu śmieci?
Spis treści: Które śmieci rozkładają się najdłużej? Aluminium Tworzywa sztuczne Rozkład odpadów pochodzenia naturalnego Czynniki wpływające na tempo rozkładu odpadów Ludzkość produkuje odpady w bardzo szybkim tempie. Wynika to głównie z postępującego rozwoju technologicznego. Wiele śmieci można ponownie wykorzystać, a inne trzeba
Zobacz więcej
Jakie kolory do segregacji śmieci?
Spis treści: Kolory pojemników do segregacji śmieci Papier Tworzywa sztuczne i metalowe Szkło Bio Odpady zmieszane Oznaczenia śmietników Właściwa i precyzyjna segregacja śmieci jest pierwszym krokiem do wprowadzenia w nawyk ekologicznego stylu życia. Stosowanie się do wyznaczonych zasad jest obowiązkiem, który dotyczy
Zobacz więcej
Ile kosztuje sprzątnięcie, opróżnienie piwnicy?
Wiele osób często „chomikuje” określone przedmioty z nadzieją, że w przyszłości jeszcze je wykorzysta. Pomieszczeniem, które zwykle przeznacza się na taki cel, jest piwnica lub strych. Niestety po pewnym czasie dochodzi do sytuacji, gdy nie da się już zapanować nad całym tym
Zobacz więcej
Zadzwoń do nas

 

Skontaktuj się z nami!

 

Wszystkie usługi wyceniamy indywidualnie - prosimy o kontakt