Poradnik

PORZĄDKI – PIERWSZY KROK DO OSZCZĘDNOŚCI

opróżnianie strychów warszawa

Omijasz piwnicę z daleka w obawie przed tym, ile nagromadzonych rzeczy zobaczysz w środku? Garaż jest miejscem, w którym upychasz wszystkie rzeczy, które są niepotrzebne w domu, ale uważasz, że jeśli schowasz je w garażu, to przyjdzie jeszcze czas, kiedy na pewno się przydadzą? Wygląda na to, że… tracisz czas. Dlaczego?  

Michael Heppell, autor książek o zarządzaniu czasem, twierdzi, że kluczem do zaoszczędzenia czasu jest utrzymanie porządku. I wcale nie chodzi mu o czyste podłogi i okna, brak kurzu na meblach czy książki równo ustawione na półkach. Chodzi przede wszystkim o liczbę rzeczy, które kurzą się na dnach szuflad, w pawlaczach, piwnicach i garażach. Rzeczy, które gromadzimy z myślą, że jeszcze będą nam potrzebne, ale tak naprawdę ich miejsce jest w… koszu na śmieci.

Heppell uważa, że tracimy czas, przekładając rzeczy z miejsca na miejsce, a później tracimy go ponownie, kiedy w ich gąszczu chcemy odnaleźć te, których szukamy. Kartonowe pudełka na buty, opakowania po telefonach (i same telefony), stare gazety, kosmetyki z przekroczonym terminem ważności, pamiątki z wakacji w postaci figurek, muszelek czy piasku z Majorki przywiezionego w buteleczce, od dawna nienoszone ubrania, śrubki pasujące nie wiadomo do czego, splątane kable, trzy komplety sztućców i zastawy stołowej kupionej pod wpływem impulsu, bo „jest przecież taka wiosenna”. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy nie tylko z tego, ile mamy rzeczy, lecz także z tego, że niektóre z nich w ogóle mamy. Nic dziwnego, że porządki w mieszkaniu stale odkładamy na później, a zdecydowanie się na opróżnienie mieszkania i wywóz niepotrzebnych rzeczy jest ostatnią rzeczą, o której myślimy.

Czas jednak wciąż mija, a my do już przepełnionych piwnic przynosimy kolejne rzeczy, które zastąpiliśmy nowymi. Czy takie działanie ma sens? Odpowiedź wydaje się oczywista – nie ma. Właśnie dlatego zamiast mieszkać w przestrzeni, nad którą już dawno straciliśmy kontrolę, warto zadbać o porządek, dzięki któremu zyskamy więcej miejsca, poczucie uwolnienia od nadmiaru i czas, który można spożytkować na przyjemności.

Zadzwoń do nas i umów się na opróżnianie piwnic, strychów lub garażu.

 

opróżnianie piwnic, strychów, garaży

Sprzątanie metodą KonMari – posprzątaj dom i uporządkuj swoje życie!
Sterta niepoukładanych ubrań w garderobie, niepotrzebna makulatura zalegająca w szafce, meble, które ograniczają naszą przestrzeń… Brzmi znajomo? To znak, że raz na zawsze należy się pozbyć niepotrzebnych przedmiotów.
Zobacz więcej
Ile rzeczy potrzebujesz do szczęścia?
Czasami wystarczy wyjść na spacer, żeby zobaczyć wypełnione po brzegi śmietniki. Wyrzucamy stare płaszcze i buty, płyty DVD z koncertem ulubionego zespołu, książki, a nawet meble, pościel i sprzęty AGD. To dobrze, że pozbywamy się tego, co nam nie służy. To stwierdzenie prowadzi
Zobacz więcej
Dlaczego warto zrobić porządki jesienią?
Pozbądź się przydasiów jesienią W tym roku jesień zaskoczyła nas znienacka – jednego dnia było prawie 30 stopni, kolejnego już tylko 13. I choć wiele osób zdążyło już ogłosić, że właśnie nadszedł czas ciepłego koca, gorącej herbaty i wciągających seriali na Netflixie
Zobacz więcej