Poradnik

Dlaczego warto zrobić porządki jesienią?

jesienne porządki

Pozbądź się przydasiów jesienią

W tym roku jesień zaskoczyła nas znienacka – jednego dnia było prawie 30 stopni, kolejnego już tylko 13. I choć wiele osób zdążyło już ogłosić, że właśnie nadszedł czas ciepłego koca, gorącej herbaty i wciągających seriali na Netflixie, my chcielibyśmy zachęcić wszystkich do tego, by w tym jesiennym półśnie znaleźć czas na coś jeszcze – jesienne porządki. Dlaczego warto je zrobić właśnie teraz?

Nie bez powodu przyjęło się, że najlepszy czas na gruntowne opróżnianie mieszkań z nadmiaru zbędnych rzeczy to jesień i wiosna. Przejściowe pory roku mają to do siebie, że można się dzięki nim lepiej przygotować na te, które mają nadejść. Wiosenne porządki łatwiej jednak odłożyć na później. Trzeba się w końcu nacieszyć dłuższym dniem i słońcem, które wyszło po długich miesiącach szarości. A jesienią? Dlaczego warto postawić na wyrzucanie przydasiów właśnie teraz?

Zrób przestrzeń na zimę

Wystarczy pozbyć się rzeczy, które zalegają w garażach, na balkonach, w szafach i piwnicach. Świadomość, że w domu zrobi się więcej miejsca, jest wyzwalająca. W końcu kto by chciał szarpać się z próbami upchnięcia butów, puchowych kurtek czy wełnianych swetrów do szaf, w których trudno zmieścić choćby t-shirt? A skrobaczka do szyb? Kto miałby ochotę szukać jej rano w garażu pod stertą rzeczy, które omiata się wzrokiem z niemym pytaniem: po co mi to?

Miej czas pod kontrolą

Porządek to oszczędność czasu i nerwów. Chyba nie musimy o tym przekonywać nikogo, kto kiedykolwiek próbował szybko znaleźć potrzebną rzecz, a ona zdawała się zdematerializować. Likwidacja mieszkań jest prostym sposobem na przywrócenie ładu i odgruzowanie miejsca, w które można odłożyć konkretne rzeczy, by nawet ciemnym jesienno-zimowym rankiem wiedzieć, gdzie ich szukać.

Mniej rzeczy, mniej sprzątania

Właśnie tak to działa. O ile łatwiej poukładać w szafie czy w szufladzie, jeśli nie mamy przed sobą perspektywy spędzenia całego dnia na porządkach? Za kilka miesięcy będzie podobnie, bo kiedy przyjdzie wiosna, gruntowne sprzątanie po zimie zajmie mniej czasu. Chwile, które się zaoszczędzi, będzie można wykorzystać na cieszenie się pierwszymi wiosennymi promieniami słońca.

To bardzo przyjemna perspektywa, prawda?

Jaki jest czas rozkładu śmieci?
Spis treści: Które śmieci rozkładają się najdłużej? Aluminium Tworzywa sztuczne Rozkład odpadów pochodzenia naturalnego Czynniki wpływające na tempo rozkładu odpadów Ludzkość produkuje odpady w bardzo szybkim tempie. Wynika to głównie z postępującego rozwoju technologicznego. Wiele śmieci można ponownie wykorzystać, a inne trzeba
Zobacz więcej
Jakie kolory do segregacji śmieci?
Spis treści: Kolory pojemników do segregacji śmieci Papier Tworzywa sztuczne i metalowe Szkło Bio Odpady zmieszane Oznaczenia śmietników Właściwa i precyzyjna segregacja śmieci jest pierwszym krokiem do wprowadzenia w nawyk ekologicznego stylu życia. Stosowanie się do wyznaczonych zasad jest obowiązkiem, który dotyczy
Zobacz więcej
Co zrobić ze starą kanapą lub łóżkiem?
Spis treści: Profesjonalny wywóz mebli Recykling mebli Dlaczego warto zdecydować się na recykling mebli? Wprowadzenie się do nowego mieszkania z rynku wtórnego może wiązać się z koniecznością wysprzątania go. Rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu w wielu przypadkach wymaga pozbycia się starych, zniszczonych
Zobacz więcej
Zadzwoń do nas

 

Skontaktuj się z nami!

 

Wszystkie usługi wyceniamy indywidualnie - prosimy o kontakt