Poradnik

Co można oddać na złom?

bezpłatny odbiór złomu warszawa

Wydawać by się mogło, że złom to odpady metalowe, ale nie tylko. Nasuwa się więc pytanie, co można oddać na złom? Skup złomowisk przyjmuje m.in. makulaturę oraz aluminium, a nawet metale kolorowe. Najczęściej są to folie, puszki, papiery, gazety itp. Jednak najpierw należy je odpowiednio posegregować. Niektóre miejsca skupują także złom stali stopowych oraz metali rzadkich. Przedmioty wykonane z żelazostopów czy niklu mogą także zostać zezłomowane.

 

Nie wyrzucaj – oddaj na złom!

Mimo rosnącej świadomości ludzi na temat ochrony środowiska nadal możemy zobaczyć pozostawione w lasach czy rzekach niezdolne do pracy urządzenia elektroniczne. To zabronione! Wszelkie tego typu przedmioty należy odpowiednio zutylizować, np. oddając na złom. Co więcej, miejsca skupu przyjmują także części komputerów, płytki, monitory, drukarki, skanery itp. Zdarza się, że klienci szukają części do danych modeli komputerów czy samochodów, które akurat są w nienaruszonym stanie – w dobrej cenie można nabyć je właśnie na złomowisku. Wiele takich miejsc skupuje także brąz, mosiądz.

 

Profesjonalne usługi

Warto zadbać o to, aby wszelkie, tego typu przedmioty trafiły w odpowiednie miejsce. Dzięki temu nasze środowisko będzie zadbane oraz zdrowe. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy świadczącej usługi złomowania, polecamy Raflen. Pracownicy zachowują wszelkie procedury bezpieczeństwa (mają maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące), dzięki którym można dokonać bezpiecznej transakcji. W dobie aktualnej sytuacji w kraju i na świecie starają się działać sprawnie, bez narażenia siebie i innych na niebezpieczeństwo. Jeżeli zastanawiasz się, co można oddać na złom, warto skontaktować się ze specjalistami.

 

Jak wygląda odbiór złomu od klienta?

Nie zawsze mamy możliwość wywiezienia danego sprzętu lub części na złom. Są jednak firmy, które mogą w tym pomóc poprzez odbiór złomu od klienta. Ważne, aby przedmioty były prawidłowo posegregowane. Większość jest utylizowana, ale wiele z nich poddanych jest recyklingowi. Klient przyjeżdżający osobiście na skupisko musi przejść obowiązujące procedury, dzięki którym cały proces oddania przedmiotów będzie bezpieczny. Ze względu na obecną sytuację w Polsce i na świecie firmy zaopatrzone są w środki dezynfekujące, rękawiczki, maseczki, aby zapewnić ochronę sobie oraz innym. Jest to kwestia priorytetowa, aby cały proces nie był dla nikogo zagrożeniem.
Usługa Raflen polega na darmowym odbiorze złomu od klienta lub darmowym demontażu konstrukcji stalowych w zamian za odzyskany złom. Jest to bezpieczne i szybkie rozwiązanie dla tych osób, które z różnych powodów do tej pory nie oddały zalegającego złomu do skupu. Pierwszym etapem darmowego odbioru złomu od klienta jest zważenie przedmiotów na odpowiednio przystosowanej wadze, następnie przewiezienie w konkretne miejsce (w zależności od materiału, surowca). Kolejnym etapem są kwestie formalne. Każdy klient jest odpowiednio wprowadzany do systemu w celu weryfikacji jego danych osobowych, zabezpieczonych zgodnie z polityką RODO. Odbiór złomu od klienta przebiega według procedur z uwzględnieniem jego zgody na przetwarzanie danych. Dane klienta zostaną wprowadzone do systemu na podstawie wypełnionego formularza.

 

Odbiór złomu z posesji – przebieg

Udogodnieniem, z którego mogą skorzystać klienci w przypadku zalegających, zużytych przedmiotów, jest zamówienie odbioru odpadów z posesji. Często nie jesteśmy w stanie samodzielnie oddać pewnych sprzętów ze względu na ich duże gabaryty czy znajdujące się w nich szkodliwe substancje, a także brak transportu. Nasuwa się pytanie, w jaki sposób odbywa się odbiór złomu od klienta z jego posesji? W takim przypadku warto skontaktować się z firmą oferującą taką możliwość. Ważną kwestią jest, aby przedmioty były odpowiednio posegregowane oraz zabezpieczone, co ułatwi odbiór. Osoba odbierająca złom musi wiedzieć, jaki kontener będzie potrzebny na odpady. Należy mniej więcej określić ilość przedmiotów. Kolejnym etapem są kwestie formalne. W przypadku klienta, który zleca taki odbiór, należy wypełnić formularz przekazania odpadów informujący o tym, że dany towar jest jego własnością. Etapem końcowym jest rozliczenie, czyli przekazanie należności finansowej. Odbiór złomu z posesji jest bardzo wygodnym sposobem na pozbycie się niechcianych rzeczy.

 

Ile kosztuje sprzątnięcie, opróżnienie piwnicy?
Wiele osób często „chomikuje” określone przedmioty z nadzieją, że w przyszłości jeszcze je wykorzysta. Pomieszczeniem, które zwykle przeznacza się na taki cel, jest piwnica lub strych. Niestety po pewnym czasie dochodzi do sytuacji, gdy nie da się już zapanować nad całym tym
Zobacz więcej
Jak szybko pozbyć się starych mebli?
Jak pozbyć się starych mebli? Takie pytanie z pewnością zadają sobie wszystkie osoby, które zdecydowały się na przeprowadzenie gruntownego remontu mieszkania lub domu, albo też dokonały zakupu mieszkania z drugiej ręki. Niestety meble należą do odpadów wielkogabarytowych. Ich wymiary i ciężar sprawiają
Zobacz więcej
Jak zbierać i segregować złom?
Segregowanie odpadów to ważna kwestia środowiskowa. Na co dzień można zauważyć, że ludzie coraz bardziej dbają o swoje otoczenie. Niestety nadal często spotykamy wiele przedmiotów pozostawionych w lasach czy rzekach. Warto pamiętać, że przez takie zachowania niszczymy przyrodę, ale także swoje zdrowie.
Zobacz więcej