Poradnik

Od czego zacząć porządki w piwnicy?

wywóz mebli

Opróżnianie piwnic Warszawa i okolice

Wiosenne porządki kojarzą się głównie z myciem okien i chowaniem do szafy zimowych ubrań. Poza przeglądem garderoby i zadbania o czystość w domu, wiosna to także idealny czas na uporządkowanie piwnicy, w której gromadzi się najwięcej rzeczy – często takich, które są już niepotrzebne.

Jak zacząć porządkować piwnicę?

Utrzymanie porządku w piwnicy wymaga determinacji, bo przekształcenie schowka w miejsce, do którego znosi się wszystko, na co brakuje miejsca w domu, jest bardzo łatwe.

Generalne porządki najlepiej zacząć od wyniesienia wszystkich niepotrzebnych wielkogabarytowych sprzętów i przedmiotów. Przy opróżnianiu piwnicy trzeba pamiętać, że sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie wolno wyrzucać razem z innymi odpadami. Zutylizowanie takich rzeczy najlepiej powierzyć firmie, która zajmuje się odbieraniem odpadów komunalnych. Warto także skontaktować się z firmą, która zapewni nie tylko utylizację śmieci, lecz także pomoże opróżnić z nich piwnicę.

Odpowiednia segregacja kluczem do sukcesu

Opróżnienie piwnicy z niepotrzebnych sprzętów i przedmiotów to dopiero początek. Następnym krokiem jest posprzątanie i rozlokowanie rzeczy w odpowiednich miejscach. Dzięki temu zachowanie porządku będzie możliwe przez dłuższy czas, a przemyślana segregacja ułatwi dostęp i odszukanie rzeczy, których potrzebujemy.

W zamykanych szafach można przechowywać narzędzia i sprzęt zimowy. W skrzyniach warto rozlokować śrubki, gwoździe, nasiona czy inne niewielkie akcesoria. Haki na ścianach można z kolei wykorzystać do zawieszenia rowerów, a miejsce w regale przeznaczyć na przechowywanie opon.

Opróżnianie piwnic – 3 porady na zakończenie

  1. Porządkując piwnicę, sprawdzajmy datę ważności farb. Jeśli farba jest przeterminowana, oddajmy ją firmie zajmującej się utylizacją śmieci.
  2. Pionowe przechowywanie opon może powodować odkształcenia ściany bocznej, czoła bieżnika i stopki. Opony najlepiej przechowywać, układając je na stosie lub podwieszając na hakach.
  3. Jeśli chcemy mieć pod ręką narzędzia do majsterkowania, pomyślmy o perforowanej tablicy lub opisaniu pudełek na akcesoria, których często używamy.

wywóz mebli

Opróżnianie piwnic Warszawa

Sprzątanie metodą KonMari – posprzątaj dom i uporządkuj swoje życie!
Sterta niepoukładanych ubrań w garderobie, niepotrzebna makulatura zalegająca w szafce, meble, które ograniczają naszą przestrzeń… Brzmi znajomo? To znak, że raz na zawsze należy się pozbyć niepotrzebnych przedmiotów.
Zobacz więcej
Ile rzeczy potrzebujesz do szczęścia?
Czasami wystarczy wyjść na spacer, żeby zobaczyć wypełnione po brzegi śmietniki. Wyrzucamy stare płaszcze i buty, płyty DVD z koncertem ulubionego zespołu, książki, a nawet meble, pościel i sprzęty AGD. To dobrze, że pozbywamy się tego, co nam nie służy. To stwierdzenie prowadzi
Zobacz więcej
Dlaczego warto zrobić porządki jesienią?
Pozbądź się przydasiów jesienią W tym roku jesień zaskoczyła nas znienacka – jednego dnia było prawie 30 stopni, kolejnego już tylko 13. I choć wiele osób zdążyło już ogłosić, że właśnie nadszedł czas ciepłego koca, gorącej herbaty i wciągających seriali na Netflixie
Zobacz więcej